Rostex
Český výrobce bezpečnostního a dveřního kování
Domovská stránka Rostex O nás Rostex 5 důvodů proč kování ROSTEX

5 důvodů proč kování ROSTEX

Historie firmy

Počátek firmy ROSTEX sahá až do roku 1925, kdy byl postaven v malém jihomoravském městečku Vyškov nevelký provoz nesoucí název Železářský průmysl, zabývající se výrobou drobného kovového zboží.K tradici dnes vyráběného sortimentu mají co říci počátky 30. let, kdy se začalo s výrobou stavebního kování odlévaného z mosazi a zinkoslitin.

Významným mezníkem v historii podniku je určitě rok 1938 se zahájením technologicky nové výroby vrchního stavebního kování z nerezavějící oceli. ROSTEX je jedním z výrobců stavebního kování z nerezavějících materiálů v České republice. Nová známka ROSTEX, která chránila tento druh kování, se stala mezi stavebníky pojmem až do současnosti.

V průběhu dalších let prošla firma mnohými organizačními změnami. Připomeňme si alespoň její začlenění do národního podniku SANDRIK v počátcích 50. let.V roce 1969 se pro svůj symbolický charakter stává tradiční známka ROSTEX i názvem samotného podniku.V rámci privatizace v roce 1992 byl státní podnik převeden na soukromou společnost.

Kvalita výroby

Již 98 let firma ROSTEX vyrábí výhradně kování pro okna a dveře. Během této doby získala mnoho zkušeností s výrobou a stále  zdokonalovala její kvalitu. V současné době ROSTEX využívá moderní výrobní systémy, které vykonávají obrovské množství práce a splňují tak velké nároky na pružnost a kvalitu výroby.

Pro odlévání zinkoslitinových produktů jsou využívány tlakové licí stroje a pro formování nerezových komponentů je zase využito hydraulické síly. Konečnou fází výroby je však stejně nenahraditelná lidská ruka zkušených pracovníků ROSTEX, která dodá výrobku finální podobu. Tento způsob manuálního dokončení výroby je již letitou praxí a důležitým prvkem ve výrobě každého výrobku ROSTEX.

V konečné fázi výroby podstupují všechny produkty řadu testů a prohlídek, díky nimž je zabezpečena maximální kvalita výrobku. Pouze takovýmto postupem výroby může být dosaženo garance kvality, kterou poskytuje ROSTEX. Vysoká kvalita tohoto typu výrobků je zásadní, protože okenní a dveřní kování podléhá poměrně vysokým tlakům při dlouhodobém používání.

Výrobní materiály

Je pravdou, že existuje mnoho zajímavých materiálů pro výrobu kování. ROSTEX vyrábí své produkty pouze z ušlechtilých kovů, protože není jiný lepší materiál pro výrobu kvalitního dveřního či okenního kování. Dokonce ani nejlepší modely ze syntetického materiálu by pravděpodobně nebyly schopny přežít každodenní požívání bez toho, aby v jejich jádru nebyla kovová výstuž.

Oblíbený materiál je nerezová ocel, která nejvíce splňuje náročné požadavky pro funkčnost, užitou hodnotu, kompaktibilitu a neškodnost vůči životnímu prostředí. Prakticky nezničitelná nerezová ocel je zvláště vhodná pro velmi často užívané dveře či okna u komerčních budov či společenských zařízení. S ohledem na životní prostředí jsou potom výrobky z nerezové oceli recyklovatelné z více jak 50%.

Podpora při montáži

Dokonce i ta nejkvalitnější dveřní či okenní klika se může stát bezcennou díky nesprávnému postupu při montáži. A to je hlavní důvod proč jsou vývojáři firmy velmi pečliví na podrobné montážní návody u každého výrobku. Postupy montáže jsou vždy pečlivě a jasně v montážních návodech popsány krok za krokem.

Použití těchto dokonalých montážních návodů zajistí, že kování ROSTEX bude splňovat všechny očekávané nároky. Montážní návody získáte automaticky zakoupením jakéhokoliv výrobku ROSTEX. Je samozřejmé, že všechny produkty ROSTEX jsou vybaveny vrtacími šablonami, které usnadní značné množství práce s vyměřováním.

Cenová politika

Jedním z klíčových kritérií výrobků ROSTEX je dlouhodobá životnost. ROSTEX tohoto kritéria dosahuje tak, že při výrobě  používá velmi kvalitních materiálů, během výroby probíhá pečlivá kontrola a díky vyspělým strojírenským technologiím je dosaženo originálního designu. Následně se tyto skutečnosti samozřejmě odrážejí v cenách.

Výrobky firmy ROSTEX nemohou být levné, protože při výrobě není použito levných materiálů. Zákazníci by měli ocenit poměr mezi cenou a poctivou kvalitou produktů.Dveřní a okenní kliky by měly poskytovat svou službu po několik let aniž by byly obměňovány. Mnohé řeknou kliky i o majiteli, který si je opatřil a proto by rozhodnutí jaké okenní či dveřní kování bude zdobit váš interiér nebo exteriér, nemělo být učiněno bez rozvážení.

Dlouhodobá spokojenost s dobrým výrobkem je zpravidla více než jednodenní radost z výhodné koupě. A to je důvod, který firmu ROSTEX pobízí k vývoji a obchodování s produkty, které mají vysokou hodnotu na trhu.
Tisknout stránku Vytisknout stránku       Nahoru
Najděte svou prodejnu

Vyhledejte prodejce, u kterého si můžete výrobky ROSTEX prohlédnout.

Vložte prosím PSČ nebo název vašeho bydliště a vyhledejte nejbližšího prodejce.

Najděte nejbližšího prodejce ROSTEX dle regionů
Mapka krajů ČR Královéhradecký Pardubický Olomoucký Moravskoslezský Zlínský Jihomoravský Vysočina Jihočeský Plzeňský Karlovarský Ústecký Liberecký Praha Středočeský
Buďte v obraze
Zaregistujte se zdarma k odběru aktualit. Budeme vás pomocí e-mailu pravidelně informovat o novinkách a produktech v akci!

Zadejte svoji e-mailovou adresu
Newsletter
Můžete se kdykoliv odhlásit.
Partneři